Technology Technology

Co warto wiedzieć o dnie miednicy?

12.01.2024, 12:09 0 komentarzy
Co warto wiedzieć o dnie miednicy?

Powinno się zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, a więc mięśnie Kegla, to niezmiernie istotna grupa mięśni, która odpowiada m.in. za utrzymywanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie utrzymują też w poprawnej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Oprócz tego, że powinny być one sprawne oraz mocne, każdy z nas powinien zatroszczyć się o to, aby nie były aż nazbyt napięte. Mięśnie dna miednicy pilnują utrzymywanie moczu w pęcherzu i dodatkowo poszczególnych narządów w brzusznej jamie, czego niewątpliwie nie da się również ukryć.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w należyty sposób bardzo staramy się wykonywać możliwie najbardziej przyjemne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać pomoc na najwyższym poziomie, badanym z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi oraz urologicznymi. Przy tego rodzaju nieprzyjemnościach bardzo istotny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Poza tym wskazane jest wziąć pod uwagę niektóre ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno na leżąco, na stojąco jak i na siedząco. Fakt odnoszący się do tego, że przerwa pomiędzy skurczami powinna być mniej więcej tak samo długa jak sam skurcz, w trakcie wprowadzania kilku powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest również ważny. Kiedy uzyskamy kunszt, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy po prawdzie w każdej sytuacji, choćby wracając do domu autobusem lub też siedząc przed komputerem. Ćwiczenia cykliczne wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to szczególnie istotne.}

Tagi:

Zostaw komentarz